تبلیغات
اخبار روز ایران و جهان بدون سانسور - ابراز تاسف آمریکا از بازداشت ایرانیان در بغداد
اخبار روز ایران و جهان بدون سانسور
بیشتر کدام در قسمت مطلب بذارم؟ •


فرماندهان نظامی آمریکا در عراق از بازداشت هشت شهروند ایرانی در بغداد ابراز تاسف کرده اند

در ادامه مطلب....

هشت شهروند ایرانی، که مقامات جمهوری اسلامی آنان را اعضای هیات اعزامی وزارت نیرو به عراق اعلام کرده اند، شامگاه روز سه شنبه توسط نظامیان آمریکایی در بغداد بازداشت و بامداد روز چهارشنبه، 29 اوت، ظاهرا پس از مداخله مستقیم دولت عراق، آزاد شدند.

پس از آزادی این گروه، از قول منابع نظامی آمریکایی در عراق گزارش شد که این حادثه از روی اشتباه روی داده و بازداشت شدگان کارشناسان ایرانی بودند که به دعوت دولت عراق به بغداد سفر کرده بودند.

سخنگوی نیروهای آمریکایی در عراق در مصاحبه با بی بی سی گفته است که برای ایالات متحده روشن شده است که بازداشت شدگان برای انجام ماموریتی رسمی در عراق به سر می بردند.

وی گفت که این حادثه به سخنرانی شدیداللحن جورج بوش، رییس جمهوری آمریکا، علیه ایران که شامگاه سه شنبه ایراد شد ارتباطی نداشته است.

منابع آمریکایی گفته بودند که هشت شهروند ایرانی و هفت محافظ عراقی آنان ظاهرا همزمان با سخنرانی آقای بوش توسط ماموران مستقر در یک پاسگاه ایست و بازرسی در بغداد بازداشت شدند و تا بامداد چهارشنبه در بازداشت به سر بردند.

سفارت ایران در بغداد بازداشت شدگان را کارشناسان وزارت نیرو اعلام داشت که به منظور کمک به بازسازی نیروگاه های تولید برق عراق به آن کشور سفر کرده بودند.

خبرگزاری دولتی ایران در مخابره خبر بازداشت این افراد گفته بود که نظامیان آمریکایی پس از محاصره هتل شراتون بغداد، اتاق های محل اقامت اعضای هیات در طبقه سوم هتل را مورد تفتیش قرار دادند و سپس آنان را بازداشت کردند.

در تصاویر تلویزیونی این حادثه بازداشت شدگان با چشم بسته و در حالیکه به آنان دستبند زده شده است همراه نظامیان آمریکایی دیده می شوند.

ساعاتی پس از انتشار خبر بازداشت شهروندان ایرانی، گزارش شد که این افراد با مداخله دولت عراق آزاد شده اند و سفارت جمهوری اسلامی نیز تایید کرد که نیروهای آمریکایی ساعت هفت بامداد روز چهارشنبه آنان را به دفتر نخست وزیر عراق تحویل داده اند.نوشته شده توسط سپهر در چهارشنبه 7 شهریور 1386 و ساعت 02:08 ق.ظ [+] | نظرات ()
پیام مدیر
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه