تبلیغات
اخبار روز ایران و جهان بدون سانسور - حملات متقابل بوش و احمدی نژاد
اخبار روز ایران و جهان بدون سانسور
بیشتر کدام در قسمت مطلب بذارم؟ •


پیش از آزادی این افراد، سفارت جمهوری اسلامی گفته بود در نظر دارد نسبت به بازداشت این هفت نفر رسما به دولت عراق اعتراض کند.

در ادامه مطلب مرتبط با موضوع دستگیری ایرانیان عراق...

بازداشت این شهروندان ایرانی در حالی صورت گرفت که که مقامات آمریکایی اخیرا دولت ایران را به مداخله در امور داخلی عراق و به خصوص حمایت از شبه نظامیان شیعه متهم کرده اند، هرچند جمهوری اسلامی این اتهام را به شدت رد می کند.

ساعاتی پیش از بازداشت این افراد در بغداد نیز، جورج بوش، رییس جمهور آمریکا، در سخنانی اعلام داشت که به فرماندهان نظامی این کشور در عراق اجازه داده است تا، به گفته وی، با اقدامات جنایتکارانه ایران مقابله کنند.

برخی ناظران این سخنرانی را نشانه ای از آمادگی دولت ایالات متحده برای دست زدن به اقدامات شدیدتری علیه جمهوری اسلامی توصیف کردند.

در مقابل، سخنگوی کاخ سفید این نظر را رد کرد و گفت که اظهارات آقای بوش نشانه تغییر در سیاست ایالات متحده نسبت به ایران نیست.

روز سه شنبه همچنین محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران، در یک مصاحبه مطبوعاتی سیاست ایالات متحده در عراق را مورد حمله قرار داد.

آقای احمدی نژاد در اشاره به اظهارات برخی از مقامات آمریکایی و غربی در مورد لزوم کناره گیری دولت کنونی عراق، چنین سخنانی را به عنوان مداخله در مسایل داخلی مردود دانست و محکوم کرد.

وی همچنین برخورد ایالات متحده نسبت به مساله هسته ای ایران را مورد حمله شدید قرار داد.

در حال حاضر، پنج شهروند ایرانی که در ماه ژانویه سال جاری در شهر اربیل، مرکز منطقه کردستان عراق، توسط نیروهای آمریکایی بازداشت شدند هنوز آزاد نشده اند.

مقامات ایرانی این افراد را دیپلمات های جمهوری اسلامی معرفی کرده اما نظامیان آمریکایی بازداشت شدگان را اعضای سپاه پاسداران اعلام داشته اند که به منظور برقراری تماس و کمک به شورشیان عراقی به این کشور اعزام شده بودند.

 نوشته شده توسط سپهر در چهارشنبه 7 شهریور 1386 و ساعت 02:08 ق.ظ [+] | نظرات ()
پیام مدیر
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه